semstorm

SEMSTORM, co to takiego?

87 / 100

SEMSTORM to jeden z wielu kombajnów SEO dostępnych na rynku. Dobra wiadomość jest taka, że to polski program, z polskim supportem i całkiem dobrze opisany. A zła? Jak każde narzędzie, ma  też wady oraz swoich zwolenników i wrogów. Ja należę do umiarkowanych sympatyków. Dlaczego tak? Wyjaśniam poniżej.

Co potrafi SEMSTORM?

Narzędzie pozwala na zaawansowaną analizę serwisu internetowego i porównanie z konkurencją pod kątem:

  • widzialności w SERP
  • ilości słów kluczowych
  • szacunkowej widoczności organicznej
  • obecności w Google Ads
Nie ma sensu, żebym wymieniał tu wszystkie funkcje programu, możesz to sprawdzić samodzielnie na stronie SEMSTORM
semstorm
źródło: semstorm.com

Jak się pracuje z SEMSTORMem?

Przyjemnie i łatwo. W zasadzie nie potrzebujesz instrukcji obsługi, żeby wystartować. Po pierwszym wejściu raczej wiadomo, co trzeba zrobić, czyli wpisać adres witryny w okienko i kliknąć zielony przycisk z lupką. Chyba bardziej intuicyjnie się nie da. 

W zależności od wykupionego dostępu otrzymujesz pokaźną paczkę danych, które posłużą ci do analizy słów kluczowych.  Bardzo przydatna jest analiza konkurencji, możesz wprowadzić do pięciu adresów stron konkurentów i analizować słowa kluczowe w dwóch opcjach:

  • wspólne
  • wszystkie

Opcja „wszystkie” pozwala też zobaczyć, na które słowa kluczowe konkurencja jest widoczna, a Twoja strona nie. Wystarczy posortować wyniki i tam, gdzie nas nie ma to…. wiadomo. Obszar analizy zależy od Twojej pomysłowości. Dane można oczywiście wyeksportować i obrabiać na zewnątrz.

Prezentacja danych jest na wysokim poziomie. Można włączać i wyłączać wybrane dane, co jest szczególnie ważne przy porównaniach z konkurencją. Szkoda, że nie ma opcji integracji z Data Studio. Ale jest eksport do PDF.

Edytor i ocena jakości SEO tekstu

SEMSTORM mocno się chwali wbudowanym edytorem, w którym możesz ocenić jakość SEO dowolnego tekstu. Wystarczy wkleić URL we właściwe miejsce i program przeprowadzi automatycznie analizę jakościową i zaprezentuje podstawowe statystyki. 

Jak nazwa wskazuje, edytor służy do tworzenia treści. Przydatną funkcją jest ocena treści pod względem założonych słów kluczowych, podpowiedzi kolejnych, sprawdzanie poprawności ortograficznej i stylistycznej oraz  długości i stopnia trudności zdań. Poprzednie zdanie to bym miał już na czerwono zaznaczone….

Bardzo przydatną opcją jest możliwość wyeksportowania gotowego tekstu od razu w HTML-u .

Dla porządku dodam, że edytor jest dostępny w opcji Premium I Business

Czy SEMSTORM ma wady?

Mam wrażenie, że niestety tak. Program nie operuje na własnej bazie słów kluczowych. Dane pobierane są z Google. Podejrzewam, że Google nie jest takie hojne w udostępnianiu danych i SEMSTORM stosuje tu pewien trik, ale nie w tym rzecz. Problem, na który się natknąłem jest taki, że program nie zaraportował w ogóle słowa, na które badana witryna pojawiała się w Top 3! Ta konkretna fraza, po wpisaniu do wyszukiwarki, pojawiała się na szczycie wyników organicznych, a w analizie nie było jej wcale! To trochę kiepsko. Ale może miałem pecha albo akurat szczury przegryzły jakieś kable…

Inna rzecz, która mi się nie podoba, to moduł wzorujący się na answerthepublic.com, w moim odczuciu mało przydatny, ale może nie wgłębiłem się w temat.

Zresztą myślę, że nie ma narzędzia bez wad. Ostatnio prowadziłem ożywioną korespondencję z Ahrefs-em, bo ci z kolei pokazywali w raportach coś, czego nie było w rzeczywistości… 

semstorm
źródło: semstorm.com

Testuj SEMSTORM 14 dni za darmo

Nie musisz kupować „w ciemno”. Masz możliwość bezpiecznego zapoznania się z narzędziem przez dwa tygodnie. Wystarczy zarejestrować się.

Gdy zdecydujesz się na wykupienie dostępu, możesz skorzystać z opcji rabatów na produkty partnerów. Lista nie jest oszałamiająca, jednak jest kilka wartych rozważenia ofert.

Podsumowując – moim zdaniem użyteczne i uczciwie wycenione narzędzie SEO. Jest w moim zestawie, choć używam też innych do „keyword research”.  Sprawdź, czy Tobie  przypadnie do gustu. A jeśli masz własne, dobre lub złe, doświadczenia z SEMSTORM-em, podziel się w komentarzu.

17590cookie-checkSEMSTORM, co to takiego?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *