ahrefs za darmo

Ahrefs za darmo czyli SEO dla każdego

86 / 100

Ahrefs za darmo udostępnia narzędzie Webmaster Tools! Teraz możesz przeprowadzić audyt SEO Twojej strony przy pomocy wybranych modułów jednego z najlepszych narzędzi na świecie absolutnie bezpłatnie. Wystarczy, że monitorujesz stronę w Google Search Console. Absolutny hit i Must Have! Czy to koniec dla agencji SEO? Niekoniecznie, w końcu to tylko narzędzie. Nie wystarczy kupić fortepian, żeby wygrać Konkurs Chopinowski. 

Narzędzie Ahrefs Webmaster Tools czyli kawałek Ahrefs za darmo

Ahrefs za darmo? Nie miałoby to sensu, skoro ludzie chcą płacić minimum 99 USD za dostęp do wersji Lite narzędzia. Jednak coś jest na rzeczy. Ahrefs Webmaster Tools to swoiste rozszerzenie SEO dla Google Search Console. 

ahrefs za darmo ahrefs webmaster tools
Wynik audytu contrade.pl, źródło: ahrefs webmaster tools

Bezpłatne narzędzie pozwala na korzystanie z modułów pełnego Ahrefsa:

 • Site Audit
 • Site Explorer

Site Audit daje możliwość przeskanowania do 5000 adresów URL w miesiącu, według około 100 parametrów istotnych dla SEO technicznego. Po skanowaniu otrzymujesz wynik Health Score. oraz listę problemów wraz ze wskazówkami , jak wprowadzić poprawki.
Lista jest w stylu, który tak mi się podoba w Sitebulb, czyli kolorami:

 • czerwonym – problemy krytyczne – do rozwiązania w pierwszej kolejności
 • żółtym – ostrzeżenie – niekoniecznie muszą być problemami
 • niebieskim – jak już naprawdę nie masz innych zmartwień
Wystarczy, że będziesz postępować według wskazówek, a samodzielnie możesz poprawić większość błędów i podnieść Twój wynik Health Score. 
 

Analiza Site Explorer, czyli struktura linków i content marketing

Dostajesz od Ahrefs za darmo drugą skarbnicę wiedzy SEO, za którą trzeba innym narzędziom sporo płacić. Ahrefs Webmaster Tools daje Ci dostęp do:

 • profilu linków
 • analizy wyszukiwania organicznego i pozycji słów kluczowych
 • analizy najlepszych stron serwisu – rewelacyjna funkcja – brakuje tego w wielu płatnych narzędziach!
 • linków wychodzących
 • przeglądu wyników płatnych fraz kluczowych
 • eksportu danych do CSV lub PDF
Do In House Seo potrzebujesz jeszcze analizy konkurencji, której bezpłatna wersja AWT nie zawiera. Jeśli  zajmujesz się SEO na polskim rynku, to moim zdaniem wystarczy polskie narzędzie, na przykład SEM Storm, którym łatwo zbadasz słowa kluczowe konkurencji.

Co na to Agencje SEO?

 

Czy Agencje, które zainwestowały w płatny dostęp do Ahrefs zostały na lodzie? Oczywiście że nie. Ahrefs zachował się elegancko i korzystanie z AWT powiększa crawl limit płatnych użytkowników. Jest to szczególnie cenne w najtańszym pakiecie Lite. Ilość projektów jest ograniczona wyłącznie wartością crawl limit właśnie, ponieważ wszystkie strony, do których masz dostęp w Search Console automatycznie wchodzą do AWT. To także korzyść dla Agencji.

Po co Ahrefs, jedno z najlepszych, płatnych narzedzi SEO, udostępnia za darmo Webmaster Tools? Moim zdaniem to rewelacyjny sposób na upowszechnienie tego, dość kosztownego, kombajnu SEO i pozyskane ogromnej ilości leadów. A przekształcenie leada na customera w narzędziach SEO to stała, comiesięczna kasa przez kilka lat. Jest o co walczyć!

Czy klienci z małych firm odpłyną od agencji, bo będa sami robili In House SEO? To bardzo mało prawdopodobne. Jeśli nikt się w firmie SEO nie zajmował to pojawienie sie AWT tego nie zmieni. Z drugiej strony znam firmy, które używają pełnego Ahrefsa i nie potrafią wyciągać z niego podstawowych informacji.

Jak dołączyć do Ahrefs Webmaster Tools?

ahrefs za darmo
widok strony głównej - źródło: ahrefs.com

Kliknij w obrazek i przenieś się bezpośrednio do strony, na której zarejestrujesz konto w Ahrefs i uzyskasz bezpłatnie dostęp do narzędzia.

Warto, nawet jak skorzystasz jeden raz!  A potem wróć do tego wpisu i podziękuj w komentarzu (żartuję, nie musisz :))

Nie przekonałem Cię? Może zrobi to Rebekah?

AWT - podsumowanie

AWT to NIE jest Ahrefs za darmo. Jest to narzędzie, które bardzo pomoże w SEO firmom, które nie mogą sobie pozwolić na płacenie niemałego miesięcznego abonamentu. AWT daje bezcenne dane, które w miarę łatwo można wykorzystać do poprawy optymalizacji własnych serwisów internetowych. 

Nawet jesli Twoja wiedza o SEO dopiero się kształtuje, AWT da Ci bardzo mocne podstawy i cenne wskazówki. Za darmo! Bez haczyków! Nie skorzystasz?

14910cookie-checkAhrefs za darmo czyli SEO dla każdego

4 thoughts on “Ahrefs za darmo czyli SEO dla każdego”

 1. Jacek Sobkowski

  Na zdrowie Hubert! przy okazji, poleć proszę jakiś fajny koktajl na bazie rumu, ale coś poza Cuba Libre i Mohito 🙂

 2. Jacek Sobkowski

  Bardzo proszę 🙂 Ale podziękowania należą się Ahrefsowi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *