Pagespeed Insights

4 Darmowe narzędzia SEO Technicznego

77 / 100

Wykorzystaj te darmowe narzędzia SEO do badania wydajności Twojej strony internetowej. Google nie ukrywa, że szybkość ładowania witryny jest teraz jednym z kluczowych elementów rankingowych.  Jeśli chcesz być wysoko w wynikach organicznych Google to sprawdź, jak Twoja witryna przystosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i czy ładuje się szybko. Jeśli nie to czas na zmiany!

Nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, żeby z nich korzystać, a wyniki są w zasadzie jasne. Może najgorzej z tym w Pingdom Tools. Moje ulubione narzędzie z tego zestawu to GTmetrics. Ciekaw jestem, które spodoba się Tobie.

Test optymalizacji mobilnej - Google Search Console

Google zapowiedziało, że całkowite przejście na indeksowanie mobilne planowane jest na wrzesień 2020. Oznacza to, że od września strony bez wersji mobilnej mogą nawet być usunięte z indeksu Google.

Co to oznacza w praktyce? Dokładnie to, co napisałem powyżej. Sprawa jest bardzo poważna! Wystarczy kliknąć w link poniżej i wpisać URL do okienka.  I już wiesz, czy jest OK czy to ostatni dzwonek na zmiany.

Wykonaj test optymalizacji mobilnej Twojej witryny.

Test mobilności Contrade

PageSpeed Insights: darmowe narzędzie SEO od Google.

Być może dotarły do Ciebie opinie, że PageSpeed Insigts to bzdura, że to tylko syntetyczny test, który nie ma nic wspólnego z realem, że nie warto walczyć o 100/100.

Moim zdaniem jest to ważne i dobre narzędzie, jeśli Twoim celem jest wysoka pozycja w wynikach organicznych Google. 

Google bardzo dokładnie bada zachowania odbiorców. Dlatego jeśli Google Ci mówi, że ważna jest szybkość ładowania witryny to – jeśli chcesz być wysoko w wynikach organicznych – to postaraj się by Twoja strona internetowa pokazywała w testach zielone wyniki. A w zasadzie wynik na urządzenia mobilne. Kliknij i zrób test teraz!

Pagespeed Insights

GTmetrix - jedno z lepszych narzędzi SEO

GTmetrix wydatnie pomógł mi osiągnąć rezultaty, które widzisz na ilustracjach.  Jest komplementarny z PageSpeed Insights. Warto porównać wyniki, wskazówki i wyciągnąć właściwe wnioski. Moim zdaniem jedno z lepszych, darmowych narzędzi SEO do mierzenia realnej szybkości strony. Narzędzie podpowiada dokładnie co i gdzie trzeba poprawić. 

 Szczerze polecam! Warto!  https://gtmetrix.com/

4 Darmowe narzędzia SEO Technicznego 1

Pingdom - zmierz szybkość strony z Europy

Jeśli nie odpowiada Ci, że serwery GTmetrix zlokalizowane są w Kanadzie, to wypróbuj adres tools.pingdom.com i wybierz z listy lokalizację bliżej Polski – na przykład Niemcy lub UK.

Po testach otrzymasz kolejną porcję wartościowych wskazówek, jak poprawić wydajność strony internetowej. Wystarczy wprowadzić je w życie i zająć się publikowaniem wartościowego contentu.

pingdom tools

4 Darmowe narzędzia SEO technicznego - podsumowanie

Jak mawia staropolskie przysłowie: żeby się napić piwa nie trzeba kupować browaru. Ty też nie musisz inwestować od razu w Ahrefsa czy Searchmetrixa. Do poprawienia wydajności strony wystarczą wskazówki z tych czterech, darmowych narzędzi SEO technicznego. Możesz samodzielnie osiągnąć rezultaty, które wydatnie pomogą Twoim treściom osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania i, przede wszystkim, podniosą komfort użytkowników korzystających z Twojej witryny.

A jeśli potrzebujesz więcej porad lub nie masz na to czasu, to jestem do Twojej dyspozycji. Napisz do mnie, a otrzymasz bezpłatnie kompletny audyt Twojej witryny internetowej.

5800cookie-check4 Darmowe narzędzia SEO Technicznego